נהיגה בשכרות

בשכרות

עודכן נובמבר 2021

 הצילו    050-5400052 אפשר להתקשר מיד,  לפעמים כל דקה חשובה! 

בדרך כלל מחפשים "נהיגה בשכרות" ומגיעים לכאן רק כמישהו בצרה. "תפסו" אותך וקיבלת דו"ח על נהיגה בשכרות? דרשו ממך לנשוף בבדיקת שכרות ולא הצלחת או סירבת?, עשו לך "שימוע" ולקחו לך את הרישיון לשלושים יום במקום? או אולי הזמינו אותך למשטרה לשימוע? כך או אחרת אתה בצרה, נבוך, נסער וצריך עזרה אוהדת. מישהו שמבין אותך. הנושא הנקרא "נהיגה בשכרות" הוא נושא מורכב, וצריך להיזהר מ"חכמת המונים"  – מוכרחים מומחה!  למרבה הצער יש הרבה "מומחים" ברשת, עם אתרים מצודדים והבטחות מנומקות.  אז בואו נבחין בין עזרה ראשונה, והייצוג המלא. הנה כמה עצות "עזרה ראשונה". 

את האתר הזה קוראים עורכי דין שופטים והמתמחים של השופטים כדי ללמוד! בהכרח לא אול להסביר הכל ולחשוף כל עצה שביכולתי לתת בעל פה, ישירות, ולפי הנסיבות הקונקרטיות! ובכל זאת: מה עושים?

עזרה ראשונהבדיקת דם:  אני ממליץ כדבר ראשון, אם טרם עברו שעות מהאירוע, למהר לבית חולים קרוב ולמסור דגימת דם לבדיקה. גם אם עברו כמה שעות, תוצאת בדיקת הדם יכולה להיות משמעותית, כיוון שאפשר לחשב לאחור מה היה שיעור האלכוהול בדם בזמן העצירה. לכן בדיקת דם חיונית ביותר ושווה אלף מילים. אל תאמר מה הטעם לבדיקת דם הרי אני יודע ששתיתי אלכוהול! שיעור האלכוהול הוא הקובע, ומכיוון שמכשיר הנשיפה איננו מדוייק, בדיקת הדם יכולה להביא לפסילת התוצאה שמדד באופן שיכול להביא לזיכוי. היכן לבצע את הבדיקה? בבית החולים הקרוב!  דאג שיהיה איתך חבר- עד כל שהוא. ייתכן שיסרבו לבדוק אותך – חשוב שיהיה לזה עד!  עדיין מהסס? פנה אלי מיד בוואטסאפ! 

מדידת חום גוף עם מדחום רגיל.  כל מעלת חום מעלה גם את התוצאה הנמדדת ב-7%!  אם יש לך במקרה חום – חשוב לתעד את זה על ידי מדידה בנוכחות עדים!

במקרה של מחלה:  אפילו שפעת – יכולה להיות לזה השפעה על המדידה.  צריך לזה הוכחה. ההוכחה הכי טובה היא אישור רופא. שווה ללכת לרופא, לאסוף עדים. בלי ראייה אף אחד לא יאמין לכם אחר כך – במיוחד לא בית המשפט והמשטרה!

איספו פרטים של עדים: אם אתם יכולים לאסוף פרטים על כל אלה שהיו נוכחים באותו ערב שם, במקום הבדיקה, זה יכול לעזור. נבדקים שנבדקו אחריכם או לפניכם יכולים להעיד בבית המשפט על מחדלים שהיו במקום האירוע ולא תועדו על ידי השוטרים. לנבדקים האלה יש עניין משותף איתכם. אתם תוכלו להעיד לטובתם והם יכולים לעזוטר לכם. איספו שמות ומספרי טלפון. המשטרה מסרבת ומסתירה את פרטיהם בטענה של שמירת סוןדיות הפרט שלהם….אם הזמינו אתכם לשימוע בעניין הרישיון או בעניין הרכב – הגיעו לשימוע בזמן, ואפילו לפני הזמן. פגשו באנשים שהיו שם ועברו את אותה חוויה והחליפו איתם פרטים. וכל המרבה הרי זה משובח.

הוזמנת לשיממממוע

זהירות סכנה!  "שימוע" זה הליך טכני בו ייטול מכם קצין את רשיון הנהיגה ולעיתים גם את המכונית ל-30 יום. האם זה ברור?! אף אחד לא יקשיב לך בשימוע. אתה בטוח שהקצין       יהיה כתובת לטענות או לבקשות שיש לך. נא לא לטעות. רוב האנשים סבורים שיוכלו להשפיע על הקצין כיוון שזו עבירה ראשונה, או כיוון שפרנסת משפחה שלמה תלויה ברשיון ו/או במכונית, או משום שהם בטוחים ביכולת שלהם להשפיע במילים חכמות ובהוכחות חותכות שלא היו שיכורים.  תשכחו מזה! השימוע הוא הליך דרקוני ריק מתוכן ב- 99.99% מהמקרים. יחד עם זאת הוא יכול להיות חשוב לכם מאד אם תקבלו יעוץ מוקדם מה לעשות בשימוע.

אל תלך לשימוע בלי קבלת יעוץ מוקדם!!! ולא מכל אחד... ואם עוד יש לכם זמן, ואפילו דקות ספורות עד לשימוע,  קבלו את המלצתי החמה – התקשרו אלי מיד. אני בדרך כלל זמין ומוכן לעזור בכל ימות השבוע. אם השימוע מאחריכם,  נא להשאיר הודעה במשרד 03-5661616 ונחזור אליך. אפשר גם להשאיר הודעה מפורטת יותר ב"צור קשר". לפעמים גם סמוך לשימוע עוד אפשר למזער נזקים. לא להתייאש. להתקשר!

ואם הגעת הנה כמו הרוב רק כדי ללמוד, לדעת יותר, הרי שבאתר שלי שפע מידע משפטי וטכני.

יש מצבים שונים הנכללים תחת הכותרת "נהיגה בשכרות".  ערכתי עבורכם "חלוקה" לפי תתי הקבוצות העיקריות:

1. שכרות ברמה נמוכה ובדיקת מאפיינים תקינה

2. שכרות ברמה נמוכה ( עד 350 מ"ק) ובדיקת מאפיינים גרועה, ןמפלילה. (התנדנד בהליכה על קו)

לדעת יותר

3. שכרות ברמה מתקדמת וגבוהה (350-500 מק"ג, ו- 600 מק"ג ומעלה).

4. עבירת שכרות חוזרת

5. שכרות על פי בדיקת דם 

6. סירוב לבדיקת שכרות מטעמים עקרוניים

7. כישלון בבדיקת נשיפה מסיבות רפואיות או נפשיות

8. סירוב למתן דגימת שתן או דם.

אני בעל ניסיון עשיר של אלפי לקוחות, בכל סוגי המצבים, ואני יודע איך לעזור לכל אחד ואחד. כל אחד צריך עזרה אחרת. כולם, בלי יוצא מן הכלל, צריכים הדרכה והכוונה. ההבדל בין הרשעה, או הסדר גרוע ומכאיב לבין זיכויי מלא, או עונש זעיר ומינימלי, מסתכם כמעט תמיד בטיפול דחוף ויסודי  סמוך לאירוע ככל שניתן. לכן,  הפנייה אלינו אפשרית בכל שעה ובכל יום !

מי שרוצה לדעת יותר, והרבה יותר, מוזמן לבחור מרשימת הנושאים לעיונכם.

זה המקום לכתוב תגובה. כאן אפשר לשאול שאלות או לבקש עצה. אנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב


213 תגובות ל-“נהיגה בשכרות”

  1. אני בשלילה כרגע בגלל נהיגה תחת משקאות משכרים פעם שנייה. קבלתי שלילה פחות משנה(360 יום). האם אני יזומן למכון הארבעה

  2. אני בשלילה כרגע בגלל נהיגה תחת משקאות משכרים פעם שנייה. קבלתי שלילה פחות משנה(360 יום). האם אני יזומן למכון הארבעה?

  3. שלום שמי בן אני נהג צעיר, ואתמול נתפסתי במחסום ובבדיקת הינשוף יצא 305 . וגם הקטנוע עליו נהגתי היה של חבר, ולא היה לי אליו ביטוח
    נתנו לי זימון לבית משפט בערך לעוד חודש . אני רוצה לדעת אם יש אפשרות שבא אני יצא זכאי