מה חדש בינשוף – לעורך דין לתעבורה העוסק בנהיגה בשכרות

 ללא מה חדששם

חדשות אחרונות בענייני הינשוף: ידיעות על התפתחויות משפטיות, עדויות על עובדות חדשות ואירועים מעניינים.

חדשות בעניין "תעודות הבלון".

בית המשפט העליון בשלוש בקשות רשות ערעור מאוחדות, ביטל ביום חמישי 19.5.16 את פסקי הדין המנחים בעניין יעקב ללא שםברוך, אבייתר אביגד ויעקב וקנין, של כבוד השופטת נגה אוהד, אשר אישרה הרשעות של בית משפט לתעבורה של מחוז המרכז (השופטת   מגי כהן ושמאי שלזינגר), אשר הרשיעו את הנאשמים על סמך "תעודות בלון" שהוגשו על ידי המאשימה ללא עדים לפי הלכת שרביט.

לפני כחודש כבר אישר בית המשפט העליון את ביטול פסקי הדין הללו והורה על כינון הרכב מיוחד של שופט בערכאה הראשונה שימונה על ישי נשיא בתי משפט השלום כדי לבחון את הסוגיה באופן עקרוני, אחרי שטענתי שהלכת שרביט היא הלכה שגויה, איננה מבוססת על עובדות ונוגדת להוראות חוקים מפורשים.

אולם, בית המשפט העליון "שכח" בהחלטתו הקודמת לשמור על זכויות הנאשמים להביא ראיות מצידם ככל שהדבר יידרש, ובעיני שלי נראה הדבר כמו עוד הזמנה של הסנגור להתייצב בפני כתת ירי או בית דין שדה. דרשתי לבטל את פסק הדין, אך בית המשפט הבהיר כי זכויותי יישמרו וגם נציג המדינה הצהיר על כך.

המשמעות המיידית של פסק דין זה היא שהלכת שרביט נמצאת בהשהייה, והגיע רגע האמת של המשטרה שבו תאלץ לעשות את המובן מאליו – להוכיח בעדויות כשרות כל מה שמתייחס למיכלי הכיול של הינשוף.

מכיוון שעורכי דין העוסקים בדיני תעבורה בכלל ונהיגה בשכרות בפרט מבקשים הבהרות, אני מציע שהשאלות – גם בעילום שם – יישאלו כאן, ואשיב לכולם.

 

דוד קולקר

זה המקום לכתוב תגובה. כאן אפשר לשאול שאלות או לבקש עצה. אנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב