תאונות דרכים

מי אשם? מי גרם לתאונה? איך מתמודדים עם המשטרה?

עורך דין המגן על מעורבים בתאונות דרכים

עודכן נובמבר 2021

מי שנתקל בבעיה בתחום דיני התעבורה, וניסה לפתור אותה בעצמו, מתוך אמונה בפשטות טענותיו וצדקת דרכו, הרגיש ודאי כי דווקא כאשר הוא נכנס לאולם בית המשפט – הצדק הולך ומתרחק ממנו, וכי הוא נאלץ להיכנע לשיטה הכופה עליו "להודות" במה שאיננו מודה, ולקבל עליו עונש כלשהו "ברצון", ובלבד שלא יסתבך יותר. כך קורה כמעט תמיד.

אילו מערכת שמפט התעבורה הייתה הוגנת, ומתנהגת בהבנה לרןוב המכריע של הנאשמים שהם אנשים שומרי חוק, היה אפשר להימנע שהעסקת עורכי דין ברוב המכריע של המשפטים!!!!  למרבה הצער מערכת המשפט זקוקה לסנגורים! 

עורך דין דיני תעבורה, המכיר היטב את נפתולי השיפוט ומסתרי החוק – מפחית ללא ספק מעינוי הדין ועל פי רוב מקל מאד גם בעונש.

תפקידו של המומחה לדיני תעבורה, להפחית את אי הנעימות הכרוכה בתהליך המשפטי, ולהקל את החיכוך עם המשטרה ועם שופט התעבורה. כך גם ממזערים את הנזק ואת העונש למינימום ההכרחי.

יש כמובן גם תחומי התמחות בדיני התעבורה, המצריכים ידע מקצועי מעמיק ויכולות ביצוע מורכבות. לכך אנו מכוונים את עצמנו, והמטרה שלנו היא להעניק לקוחותינו ייצוג משפטי מצוין.

אני מתרכז כיום בהגנה על מי שמואשמים  בגרימת תאונת דרכים עם נפגעים, מהן קלות ומהן, והלוואי אף אחד לא יחווה את הרגע הזה – קטלניות. 

לעיתים יש לנהל מאבקי הגנה במקרים שבהם מוצדק או חיוני מבחינת הנהג להילחם על זיכוי מכל אשמה. ולעיתים אני עוזר לנהגים המוכנים להודות באשמה ובלבד שעונשם לא יעלה על המינימום ההכרחי, בדרך של משא ומתן והסדרי טיעון. אבל יש לומר ביושר: הסדר טיעון מעמדה של חולשה הוא טעות גדולה. תמיד רצוי להגיע למשא ומתן מעמדת כח משופרת! איך? זה התפקיד והמומחיות שלי.  

כל מקרה לגופו. כל מקרה מחייב הערכה מדוקדקת, וכל מקרה זוכה ליחס אישי ולא פחות מזה.