תאונות דרכים קטלניות

נהג יקר,

הרשה לנו להדריך אותך ברגעיך הקשים

אתה חי בסרט ולא מאמין

היית מעורב בתאונת דרכים קטלנית. אירעה

 תאונה. אתה נהגת. לא נעים. מאד לא נעים.

התאונה הקטלנית כבר אירעה. עכשיו עליך לחשוב איך תיחלץ מהמצב הלא נעים הזה ללא נזק מיותר.

אל תשפוט את עצמך – לא לחומרה וגם אל תקל במצב. אל תתן לכל מי שסובב אותך לנהל עבורך את העניינים ולתת לך עצות. חפש לך מהר עורך דין מומחה לתאונות דרכים קטלניות שתוכל לסמוך על עצותיו.

פניקה איננה עוזרת. אבל גם שב ואל תעשה, ויהיה מה שיהיה – זו עצה רעה ביותר. זה הזמן לעשות!!

הרג הולך רגל שלא ראה, הואשם בהריגה בשכרות  וזוכה – י ש דברים כאלה!

לא ראית דבר, ואיך יודע איך כל זה קרה?

מאשימים אותך על שלא ראית שזה עומד לקרות. גם אתה מאשים את עצמך, והיית נותן הון כדי לחזור לשניות אחדות לפני שכל זה קרה. זה איננו דבר חריג. ברור שלא נכנסת לתאונת דרכים קטלנית בכוונה ושאם היית יכול היית מונע אותה. כמעט כל המעורבים בתאונות לא ראו את הצפוי מראש, ולא יודעים להסביר מה קרה להם. אל תטעה להאמין שכל מה שלא ראית זה סימן שאתה אשם? יכול להיות שאתה אשם במובן כזה או אחר, אבל לא בהכרח אי היכולת להסביר מוכיח על אשמה!!! המשטרה חושבת שזה מספיק כדי להאשים. גם שופטים רבים פוסקים ברוח זו גם אם לא אומרים את הדברים ממש כך. מה לעשות? נכון- לא להתמהמה ולשכור מישהו שיגע לנתח את העובדות מיד, כשהשטח והראיות טריים, כשהזיכרון טרי, והעדים הפוטנציאליים עדיין בהישג יד. צריך לפעול ללא שהות.

מה יעשו לי? מה עונש? אני? בית סוהר?

זוהי שעתם של סוחרי הסעיפים והחודשים. אלו שיעריפו עליך סעיף אשמה כבד או יצילו אותך לסעיך אשמה קל יותר במשא ומתן מסתורי שאין לך גישה אליו. זו גם שעתם של מי שיאיימו עליה במינימם שנתיים מאסר ומי ראו לך שיש להם נסיון עם חצי שנת עבודות שירות במקום. מבחינתך, לא זה ולא זה רצויים. לכל אלה יהיה שפע של זמן מאוחר יותר אם חס וחלילה תרופות מוצלחות יותר לא יועילו. עכשו אתה צריך מישהו שחושב ומתכוון לחלץ אותך לחלוטין מהבוץ. מישהו שיעזור לך להבין ולהוכיח שאתה לא ראוי לעונש, אלא לעזרה.

יש כאלה?

כן יש כאלה. כאלה שלא ישאירו אבן אחת לא הפוכה כדי למצוא את ההוכחות שאתה צריך. כאלה שיבחנו כל חפץ, כל ראייה, יקשיבו לכל עד ולכל פרט, יצאו לשטח מיד, יעזרו במומחי אנימציה ובמומחים אחרים – הכל כדי למצוא עבורך מוצא. וזכור – חובת ההוכחה על התביעה. ההגנה צריכה להוכיח רק שני דברים: א. שיש לאירוע הסבר סביר אחר. ב. שהמשטרה לא בחנה את האפשרות שהראתה התביעה.

במקרה כזה החוק הוא שעל בית המשפט לזכות את הנאשם. שווה להתאמץ ולעשות עבודה רצינית.

מה אומרים לך כל האחרים?

שמדיניות הענישה הולכת ומחמירה. זה נכון. שהעיתונות לוחצת והשופטים שולחים את מי שהיה מעורב בתאונה קטלנית שנהרג בה אדם חס וחלילה לשתיים מאסר ויותר, גם אם אין מדובר בכוונה תחילה או בזדון, וזו הדרגה הנמוכה ביותר של אחריות המכונה גרם מוות ברשלנות – גם זה נכון. יש המפארים שבכוחם להביא להמרת העונש בחצי שנת עבודות שירות? לפעמים זה אפשרי ומצליח! שהעונש עם העבירה החמורה יותר, היא ההריגה – חמור עד כדי כך שמוטב לא לומר אותו בקול ? נכון מאד.

אבל למה לחשוב שלילי? למה לא להפשיל שרוולים ולעבוד

תן לעורך דין שמסוגל ורוצה להתאמץ בשבילך ומהר ומתמחה בתאונות דרכים קטלניות

מטרידים אותך בשאלה "גרם מוות ברשלנות" או "הריגה"? כנס לבלוג ולמד עוד

זה המקום לכתוב תגובה. כאן אפשר לשאול שאלות או לבקש עצה. אנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב


5 תגובות ל-“תאונות דרכים קטלניות”

 1. לדוד קולקר היקר !
  ברצוני להביע הערכה עצומה והוקרה ענקית על הטיפול המסור והמקצועי שלך.
  כנגד כל הסיכויים, בקרב קשה נגד כל הפרקליטות והמשטרה ולמרות כל התחמונים,השקרים , ובידוי מזעזע של הראיות, הצלחת באמצעות עבודה קשה ומסירות רבה לתת להם נוק-אאוט חריף ולהוציא אותי זכאי (!!!)לגמרי מכל אשמה מתאונה קטלנית !!! (שזהו מקרה די נדיר שלעצמו במשפטים מסוג זה!!) עורכי דין שפגשתי היום לא הפסיקו להחמיא לך ..
  — היום החזירו לי את הרישיון!!! אין מאושר ממני!! —
  תודה , תודה ושוב תודה !!
  לכל מי שזקוק לעורך דין בתחום – אין שום מה להתלבט.. אם נקלעתם ל"מלחמה " הזאת – אתם חייבים את דוד שיידע לנהל אותה עבורכם..

 2. בוקר טוב!
  לפני 6 חודשים החניתי את מכוניתי בשדרות לוי אשכול בצד מזרח ליד הית מספר 34 על המדרכה שרוחבה 9 מטר כאשר מצד דרום קיר של חניון ומצד מזרח גדר חיה, מאחורי הרכב נותרו 4,5 מטר פנויים למעבר הולכי רגל ואפילו 3 נשים שכל אחת מהן עם עגלת תאומים יכלו לעבור בין הרכב לכביש ללא מאמץ . למותר לציין כי מקום זה היה מותר לחניה עד לפני כ-8 חודשים וגם היום עירית תל אביב מאפשרת לחנות שם בלילה, כמוכן לא סביר שאדם שיצא מפתח בגדר החיה וירצה ללכת על המדרכה יעשה את הדרך הארוכה וילך צמוד לגדר ולאורך חומת החניון אלא יחצה באלכסון ולכן הרכב לא מפריע לתנועת הולכי הרגל כלל.
  רכבי נגרר ע"י אתרים ירוקים בהוראת פקח עירית ת"א וקיבלתי דו"ח על סך 500 ש"ח וכמוכן נתבקשתי לשלם 350 ש"ח לחברת הגרירה על גרירה של פחות משני ק"מ.
  באותו תאריך מגרש החניה בשדה דב היה מלא עקב טיסתה האחרונה של הדיילת אתקה ולא היה מקום חניה באזור כמוכן מכיון שבאותה תקופה עברתי טיפולי פיזיותרפיה עקב בעיות ברגליי ונאמר לי ללכת מה שפחות לא נותרה לי ברירה ומצאתי את המקום שהכי פחות מפריע, בדקתי מספר פעמים וכמות הולכי הרגל באזור מועטה מאד (אחת ל 5 דקות עובר הולך רגל אם בכלל). עקב הגרירה נגרם נזק לרכבי בעלות של כ 7000 ש"ח אותו תיקנו אתרים ירוקים אולם הם מסרבים לשלם על הוצאות נוספות כמו נסיעותי אליהם 3 פעמים אובדן ערך וכ"ו(אבל זה הוא מקרה אחר אותו אתבע אותם ללא קשר).
  עירית ת"א משלמת לגורר כ115 ש"ח וגובה 350 ש"ח עבור הגרירה, מדוע העיריה אמורה לגזור קופון שמן מאד על חשבון האזרח בנוסף לקנס.
  הסברתי בעיריה שזהו מקרה מיוחד וביקשתי לבטל הקנס אולם סרבו ובספטמבר יתקיים המשפט.
  האם לשלוח לבית הנמשפט מסמכים (כולל צילומים של הרכב החונה, וצילומי רכבים אחרים החונים שם דרך קבע כל הזמן, וצילומי וידאו המראים כי אין תנועת הולכי רגל כלל באזור?)
  מה הסיכוי לזכוי במקרה כזה?
  תודה זאב

  זאב,
  אתה מצפה לקבל תשובה פרקטית ומשפטית. הבעייה היא שבמערכת המשפט ששוררת היום אין דבר כזה יעוץ משפטי, ולמה שמתנהל בבתי המשפט אי איפשר – בחלק נכר נאד מן המקרים – לקרא משפט.
  רוב הסיכויים שאתה מבזבז את זמנך לריק. יתייחסו אליך כנראה באדישות במקרה הטוב, ובזלזול במקרה הגרוע יותר. בכל מקרה צפוי לדעתי שיתנו לךלהוציא קיטור ו"יסבירו" לך שאתה מורשע כי עברת על החוק. הויכוחים שאתה מתכנן חסרי משמעות כאשר איןמי שבאמת תפתוח לשמוע.
  ציון במשפט תפדה – אבל לא בימינו.
  צר לי

 3. לכתוב בשיא הרשמיות בפירסום שלך שאתה פתוח גם בשבת ?
  לא מתאים לנו …
  יש לי קצת רגש למסורת רק קצת אבל בגלל זה אני יחפש מישהו אחר

  קובי,
  אנשים רבים מתקשרים בשבת מוכי הלם וחרדה בגלל הפעילות המשטרתי שמשום מה מרוכזת בשישי שבת.
  אילו אתה היית זקוק למילים המרגיעות שלי בשבת הייתי עוזר גם לך.

  אני מאחל לך בהצלחה.

  דוד קולקר

 4. הבן שלי היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית לפני כחודשיים כאשר קשיש כבד ראיה עד כדי עיוורון קפץ לכביש שלא במעבר חציה נפגע ונפטר בבית החולים לאחר כשעתיים.
  מתוך חרדה ובילבול עזב את המקום ורק למחרת הסגיר עצמו למשטרה.
  היום הוא מואשרם בגרם מוות ברשלנות ובהפקרה ובמעצר בית מלא.
  לטענת חוקרי המשטרה לפי הנוסחאות והמתמטיקה שלהם הבן היה צריך לראות את המנוח. הבן טוען שלא ראה אותו, לא דיבר בטלפון, לא שמע מוזיקה ולא עישן סיגריה היה כולו מרוכז בנהיגה ולמרות זאת לא ראה את המנוח.
  מה ניתן לעשות ?

  גברת בוחבוט,
  העבירה חמורה מאד, והעונשים גבוהיים ומי שמשאיר את העונש לרחמי בית המשפט והתביעה ימצא את בנך בכלא לתקופה לא קצרה. כך אני מניח.

  יחד עם זאת את אומרת דברים לגבי עצם האחריות שלו לאירוע, ואני חושב שאלו דברים חשובים שצריך לבדוק כיוון שבנך לא יצא לדרך על מנת להרוג והוא זכאי ליחס הוגן מלא.

  אם כל החומר של תיק המשטר בידייך, אני מוכן לקרא אותו ולהביע דעה מקצועית ולהציע את הצעותי בהתאם. התקשרי למשרדי ותאמי את הברור.
  אל תמתיני לרגע האחרון. את היעוץ הזה אתן חינם.

  דוד קולקר

 5. קיבלתי דוח על שימוש בנייד בזמן נהיגה
  נתבקשתי לעצור בצד והשוטר ביקש ממני מסמכים שאלתי אותו מה הסיבה והוא אמר לי בגלל שדיברת בנייד הסברתי לו שלא שוחחתי בנייד אלא נשענתי אם היד על החלון הוא לא קיבל את הטענה ורשם לי דוח התבקשתי לשלם את הדוח עד לתאריך מסוים ביקשתי להישפט אצל שופט בתאריך 2/09/11 אני צריך להישפט שאלה איך אני יכול להגן על הטענה שלי מול השוטרים יש לציין שהיו שני שוטרים בניידת

  מר שמילוביץ,
  לצערי, גם אם לא היו שני שוטרים בניידת והיה שם רק אחד, הסיכוי שהשופט יעדיף להאמין לך קלוש ותיאורטי בלבד.
  אולם, עליך לדעת שאפילו אם היית מביא "פירוט" שיחות מהמפעיל הסלולארי שלך ומוכיח שלא דיברת בדקות הללו עם איש, עדיין תורשע מן הטעם הפשוט שהעבירה איננה כרוכה בשיחה בטלפון כלל ומספיקה העובדה שהחזקת את האלםון ביד במקום את ההגה כדי להרשיע אותך. אל תבזבז את הזמן, חזור בך, שלם את הקנס ונסה לציית לחוק. כך עדיף ובטוח יותר לכולנו.

  דוד