מהירות מופרזת – ממלא"ז – זיכויים

עבירות המהירות המופרזת זוכות לתשומת לב ציבורית גוברת והולכת בגלל מיקוד תשומת הלב בבקרה ירודה על איכויות המדידה.

כאשר אנו פוגשים מקרה של מהירות מופרזת שנמדד על ידי ממלא"דז – הוא אקדח הלייזר, הרי שאנו בוחנים את המקרה משני כיוונים: א. היתכנות העבירה והיכולת להפריך אותה ו-ב – בחינת תקינותו וכשירותו של המכשיר ושל תהליך המדידה בכלל.

נביא כאן לדוגמא מקרי זיכוי אחדים ועדכניים כדי שהתמונה של יכולותינו תתבהר.

הואשם בנהיגה במהירות 177 קמ"ש באזור גשר מורשה – כביש 5  וזוכה בדין

 26.3.2012 – הנהג נלכד על ידי שוטר שעמד על הגשר של כביש 5 החוצה את כביש גהה בצומת מורשה, ולוכד את הנהגים המגיעים ממערב למזרח. השוטר מדד 177 קמ"ש, מהירות מרשימה ביותר, נכנס למכונית הניידת, דלק אחר הנהג ועצר אותו. לאחר שהראה לו אתהמהירות על צג הלייזר, אמר לו הנהג שהמהירות לא הגיונית. האירוע היה בשעת לילה מאוחרת. השוטר הראה כי גלק אחר הנהג והספיק לעצור אותו אחרי כקילומטר ורבע. חישוב המהירויות מעלה כי כדי לעצור את הנאשם היה השוטר צריך לפתח מהירות אדירה ובלתי מתקבלת על הדעת. המסקנה הנאשם זכאי.  לפסק הדין.

זה המקום לכתוב תגובה. כאן אפשר לשאול שאלות או לבקש עצה. אנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב


תגובה אחת ל-“מהירות מופרזת – ממלא"ז – זיכויים”

 1. שלום,

  נהגתי בדרך חפיה בקטע שבין קק"ל לגלילות לכיוון צפון במהירות 117 קמ"ש- 37 קמ"ש מעל המותר (80 המהירות המותרת בקטע זה). אין לי עבירות קודמות למעט אי מתן זכות קדימה להולך רגל ב 1998. השוטר אמר שבגלל שאין לי הרשעות קודמות לא ישללו את הרישיון במשפט. האם זה נכון? מה אתם מייעצים לי לעשות?

  תודה,
  שי

  שלום שי,
  לאנשים כמוך המטרה "סולחת" – כלומר תלוי על איזה תובע משטרתי תיפול בדיון. איש חכם יציע לך פסילה על תנאי וקנס. עבד כי ימלוך ידאג לכך שתצא בלי רשיון נהיגה. זו לא שאלה משפטית אלא שאלה פרקטית. לכן אני ממליץ לך למצא לך עורך דין שאיננו יקרן, שיסכים לטפל לך בזה. לדעתי אם תגיע לבת המשפט וכל למצוא שם אחד כזה שיעזור לך.

  בהצלחה

  דוד קולקר